Warning: Creating default object from empty value in /DISK4/WWW/suchaloz.cz/plkotnice/plugins/system/advancedmodules/modulehelper.php on line 320 Akce Plkotnic ze Suché Loze

výstavy na hody 2016

Uložit

Kalendář našich akcí

O nás

Kontakty

Sponzoři a partneři

Obec Suchá Loz

3 V a H

Stavební firma Navláčil

Akce Plkotnic ze Suché Loze

Warning: htmlentities(): charset ``' not supported, assuming utf-8 in /DISK4/WWW/suchaloz.cz/plkotnice/plugins/content/fboxbot.php on line 624

Májové zpívání v Suché Lozi

DSC 0930 Na Májové zpívání - sobotu 11.5. jsme se poctivě připravovaly a pilovaly nový program. Přehozením z neděle na sobotu sice vyvstal malý problém, protože některé Plkotnice měly tzv.sraz ročníku nebo oslavu, do toho se shodou okolností na obci rozhodli vyjet na májový výlet a aby toho nebylo málo , i počasí stálo tak trochu proti nám. K výčtu všech okolností se ještě pro smutek a ztrátu mladého života, část spoluobčanů neměla oprávněně potřebu vyjít mezi lidi.

Přesto jsme se těšily a nic v přípravách nepodcenily.Tetičky již ve čtvrtek ráno upekly výborné vdolečky, chystala se kuřata, Evička si vzala na starost sehnat výborné víno z Polešovicod Vaďurů.

O výzdobu se večer v pátek večer podělily mladé Plkotnice, každý měl nějaký úkol.Nepodcenily jsme ani ozvučení a to bylo myslím precizní a dokonalé - o to větší umělecký zážitek měli ti, kteří dorazili. Obecenstva nebylo hodně, ale ten , kdo přišel, jistě nelitoval.

My, Plkotnice jsme uvedly a rozjely první vstup a tím nasadily laťku docela vysoko. Po nás Míkovjané svými vypalovačkami a za doprovodu muziky bezvadně převzali dobrou náladou žezlo, po nich zazpívala děvčata taktéž z Míkovic.A byly to ty nejoblíbenější hity ještě z dob velké slávy jak Burčáků tak Drozděn, jak si říkala ženská sestava zpěvaček před 30ti lety.Melodie jsou nám známé, máme totiž taky některé písně v repertoáru od Věrky Chovancové, která je propojena s Jurkou všemi směry s muzikanty na celém okrese.

Ženy z Míkovic vystřídali chlapi z Ostrožské Lhoty a ikdyž jich bylo méně, jejich projev byl sympatický a podáný s velkou chutí.

 

Ovšem neobyčejně kouzelný hlas paní Grycové a usměvavý projev dostal i ty méně skalní fanoušky.Sbor Netáta velmi decentně jako i ostatní sbory uvedla Staňka Hanzlíčková, která si své konferenciérské vstupy pečlově připravila a mohla by  uvádět třeba  i Slavíky, jak byla vtipná , jemná a kultivovaná.

Za doprovodu dcery a vnučky a dalších muzikantů se Straňanky předvedly v tom nejlepším světle.To už se chystali jako vrchol odpoledně Hútci a neměli to jistě jednoduché.S muzikou jim pomohla kromě Jurky Chovance a pana faráře Macha i Věrka Chovancová a bylo to znát.Zvučné hlasy zněly přes celý sál až do úplného závěru.

Závěrečná píseň "Aby nás Pán Bůh miloval" byla věnována Broňkovi Kunovskému, který tak mlád a náhle odešel ze světa. Byl to hlavně vzkaz od nás, že na něj všichni s láskou myslíme a vzpomínáme na chvíle v jeho přítomnosti. Byl to moc dobrý člověk.

Všichni učinkující se ještě na chvilku zdrželi a neoficiálně si pohráli a pozpívali pospolu.To jsou ty nejhezčí okamžiky akcí, kdy se všichni sdruží a opadne z každého tréma a přes písničku si rozumí.

Škoda jen, že toto vždy uniká těm Plkotnicím , které odvádí záslužnou práci v kuchyni a sotva si všechno nádobí poumývají, již se hosté rozjíždí a přespolní pomalu loučí.Chtěli jsme si v  sobotu trošku posedět s hosty a nebylo zbytí, většinou kvůli muzikantům se sbory museli rychle zabalit a odcestovat.Dostaly jsme i nějaká pozvání, tak snad se zase s některými setkáme.

Bylo nám s nimi dobře a doufáme, že to mohou říct i oni o nás.

Napsala Jitka Malá

 fotogalerie I.

fotogalerie II.

fotogalerie III.

 

 

Warning: htmlentities(): charset ` ' not supported, assuming utf-8 in /DISK4/WWW/suchaloz.cz/plkotnice/plugins/content/fboxbot.php on line 624

Noc kostelů 2013 - Bánov

Informace o této akci naleznete na stránkách:

http://www.nockostelu.cz/index.php?pg=kost1618

II. Bělokarpatské slavnosti Uh. Brod

Slavnosti proběhnou 9. 6. 2013 v Uherském Brodě.

Noc kostelů v kostele sv. Martina v Bánově

Akce se uskuteční 24. 5. 2013. Plkotnice zde zazpívají mariánské písně a předvedou pásmo "Čepení nevěsty".

Májové zpívání 2013

Májové zpívání 2013