Warning: Creating default object from empty value in /DISK4/WWW/suchaloz.cz/plkotnice/plugins/system/advancedmodules/modulehelper.php on line 320 Plkotnice ze Suché Loze

výstavy na hody 2016

Uložit

Kalendář našich akcí

O nás

Kontakty

Sponzoři a partneři

Obec Suchá Loz

3 V a H

Stavební firma Navláčil

Priepasné - Slovensko - 24.8.2013

Sotva jsme se vyspaly z akce na Strání, čekalo  nás neméně  náročné vystopupení u

našich přátel na Slovensku .V obsazení 13 členek , a tedy  ve dvou autech,  jsme vyrazily již v 16 hodin ze Suché Loze. Cesta trvala hodinku a my jsme se mohly pozvolna na místě v Priepastném  připravit .Pořad byl dlouhý a beznála trval  4 hodiny .Byl  komponovaný převážně z myjavských lidových vesnických muzik .Hlavním hřebíčkem večera byli účastníci třídenního Stretnutia mladých muzikantov .Nutno dodat, že jsme byly trošku svázané tak odpovědným úkolem vystupovat v zahraničí. Ale Slováci byli přátelští a chválou nešetřili, takže snad nebyl poznat náš ostych.

Moc bychom chtěli poděkovat panu starostovi a taky jeho kamarádovi, který celý pořad uváděl. Pan konferenciér byl zkušený rozhlasový redaktor a velkou část polularity nám jistě vyrobil taktéž on a svojí humornou povahou nás potěšil.

Příjemný pocit  z akce měly ty  Plkotnice , které  se vdaly ze Slovenska do  Loze a  tak rády oprášily svůj rodný jazyk.  Moc jsme jim to přály.

 

Fotogalerie zde

Zpívání ve Strání - 23.8.2013

Do Strání přijet, znamená být řádně přichystán na vystoupení. Je zde vysoká úroveň obecenstva. Místní jsou  obdarování již  jistě sudičkami velikou zpěvností a muzikálností.  K tomu spontánní nálada nás hned před začátkem vystoupení odzbrojila, takže bez jakýchkoli zábran a trémy jsme vyšvihly dva vstupy. Myslím, že jsme byly my Plkotnice oživením  večera, zvlášť, když tetičky rozbalily vtipy. Obecenstvo lehalo pod stoly od smíchu a leckterá paní si málem cvrnkla.

Spolu s náma ještě hostoval Nedachlebjan a Krasavci z Ostrožské Nové Vsi.Ovšem  průvodcem celým pořadem byla cimbálová muzika Aničky Přikrylové a k tomu  ten hřejivý hlas paní Vlasty Grycové . Je to stále osobnost velmi vyrazná -  ve folklorního nebi prostě jednička. A pro nás  to  byla jedna z nejhezčích akcí v roce.

Pořadatelský sbor SEN byl po celý večer výborným hostitelem, jejich pohostinnost  nám zůstane v dlouho paměti .

Fotogalerie zde

Sucholožské hody 2013

Letošní hody byly pro nás Plkotnice velkým svátkem.

dostaly jsme totiž velký dar v podobě zrekonstruovaného domečku u Adamců.

Těsně před hodama jsme gruntovaly a, zdobily a jinak parádily každý kousek chalůpky. Evča našila nové firhaňky a polštáře.Dokonce se jí podařilo spolu s tetičkama vyrobit postavy z drátěného materiálu.a těch krás , co se nanosilo, člověku se zachtělo i posedět a pohloubat se do toho kusu historie.

A na to se těšíme nejvíc, na ty zkůšky , kde sa bude topit, vařit čaj a budeme zpívat v té jedinečné kuchyni, pěkně namačkané vedle sebe.

V sobotu na hody jsme spolu s panem farářem domečku požehnali, přestřihla se páska a už se všichni přítomní mohli nahrnout dovnitř.A že jich bylo

.A  my jsme zpívaly dobré dvě hodiny, ani jsme nenechaly doznít slova úryvků z knihy Josefa Adamce, tamějšího spisovatele.Prostě nám bylo moc hezky a takovém prostředí se zpívá samo.Takže promiňte nám to, nám to nedalo.

I. fotogalerie z akce zde ...

II. fotogalerie

III. fotogalerie

IV. fotogalerie

Bílokarpatské slavnosti Uh Brod

Po dlouhé době jsme jely na akci autobusem a tak to pro ty Plkotnice , co nespěchaly , byla akce na pohodu a bez starostí.

Byly jsme nominovány na hlavní podium  - na náměstí  hned po příjezdu královské družiny a Přemysla Otakara II. Takže docela velká čest.

Lidí bylo hodně, dokonce sluníčko svítilo spolu s povávajícím větříkem a bylo teplo  - ideál.

Po zahřívací zkoužce v kachlíkárně jsme pásmo na podiu daly s přehledem, dokonce s chutí podané vtipy byly tím pravým kořením, jak si diváky získat a potěšit spolu s hudebním vystoupením.

Těch 15 minut uteklo velmi rychle, až se nás lidé dožadovali, proč  jsme nezpívaly Slatinu. Náš program byl svižný a lněkdy je lépe méně, než více. Tak třeba příště.

Po vystoupení jsme utíkaly zahnat žízeň, pivo bylo tím nejlepším mokem a domácí buchty, které tetinky povytahovaly, byly příjemným osvěžením chuťových buněk. Samozřejmě si někdo nenechal ujít dobře grilované klobásky či párky.No paráda.

Snad škoda, že bus byl přistaven už před koncem celého programu. V18 hodin se jako poslední číslo předvedli Mexičané .Je to jiný naturel,  člověk se dívá obdivně v první fázi  na ten temperament, ale po malé půlhodince se vám začne stýskat po té naší zpěvné melodické písničce a jste rádi, že jste se narodili v tak kouzelném kraji jako je Slovácko.

Bílokarpatské slavnosti byly jednoznačně velmi povedenou akcí, měly jsme spoustu známých kolem sebe, které bychom jindy v pracovním tempu ani nepotkaly. A to vzájemné setkávání snad bylo tím prvořadým záměrem a ten se podařil.

odkaz na fotografie