Warning: Creating default object from empty value in /DISK4/WWW/suchaloz.cz/plkotnice/plugins/system/advancedmodules/modulehelper.php on line 320 Napsali o nás

výstavy na hody 2016

Uložit

Kalendář našich akcí

O nás

Kontakty

Sponzoři a partneři

Obec Suchá Loz

3 V a H

Stavební firma Navláčil

Napsali o nás

Zpívání ve Strání - 23.8.2013

Do Strání přijet, znamená být řádně přichystán na vystoupení. Je zde vysoká úroveň obecenstva. Místní jsou  obdarování již  jistě sudičkami velikou zpěvností a muzikálností.  K tomu spontánní nálada nás hned před začátkem vystoupení odzbrojila, takže bez jakýchkoli zábran a trémy jsme vyšvihly dva vstupy. Myslím, že jsme byly my Plkotnice oživením  večera, zvlášť, když tetičky rozbalily vtipy. Obecenstvo lehalo pod stoly od smíchu a leckterá paní si málem cvrnkla.

Spolu s náma ještě hostoval Nedachlebjan a Krasavci z Ostrožské Nové Vsi.Ovšem  průvodcem celým pořadem byla cimbálová muzika Aničky Přikrylové a k tomu  ten hřejivý hlas paní Vlasty Grycové . Je to stále osobnost velmi vyrazná -  ve folklorního nebi prostě jednička. A pro nás  to  byla jedna z nejhezčích akcí v roce.

Pořadatelský sbor SEN byl po celý večer výborným hostitelem, jejich pohostinnost  nám zůstane v dlouho paměti .

Fotogalerie zde

Sucholožské hody 2013

Letošní hody byly pro nás Plkotnice velkým svátkem.

dostaly jsme totiž velký dar v podobě zrekonstruovaného domečku u Adamců.

Těsně před hodama jsme gruntovaly a, zdobily a jinak parádily každý kousek chalůpky. Evča našila nové firhaňky a polštáře.Dokonce se jí podařilo spolu s tetičkama vyrobit postavy z drátěného materiálu.a těch krás , co se nanosilo, člověku se zachtělo i posedět a pohloubat se do toho kusu historie.

A na to se těšíme nejvíc, na ty zkůšky , kde sa bude topit, vařit čaj a budeme zpívat v té jedinečné kuchyni, pěkně namačkané vedle sebe.

V sobotu na hody jsme spolu s panem farářem domečku požehnali, přestřihla se páska a už se všichni přítomní mohli nahrnout dovnitř.A že jich bylo

.A  my jsme zpívaly dobré dvě hodiny, ani jsme nenechaly doznít slova úryvků z knihy Josefa Adamce, tamějšího spisovatele.Prostě nám bylo moc hezky a takovém prostředí se zpívá samo.Takže promiňte nám to, nám to nedalo.

I. fotogalerie z akce zde ...

II. fotogalerie

III. fotogalerie

IV. fotogalerie

Členové

Muzika:

Věra Chovancová – akordeon

Jitka Malá – housle

Helena Jašová – housle

Sbor:

Marie Bujáčková, Anna Bradáčová,

Eva Gazdíková, Marie Gazdíková, Ludmila Horňáková,

Martina Horňáková, Helena Jašová, Lenka Kovaříková,

Gabriela Kovářová, Anna Kubíková, Anežka Kunovská,

Anna Luksová, Marie Mahdalíková, Anna Mahdalová,

Zdeňka Mahdalová, Jitka Malá, Marie Švestková,

Marie Velecká, Marie Zajdová